Plecak dziecięcy, powrót do szkoły.

plecak szkolny dziecięcy

Wakacje właśnie się skończyły, a co za tym idzie trzeba wyposażyć nasze dziecko w różne akcesoria szkolne. Jednym z najważniejszych zadań jest oczywiście wybór odpowiedniego plecaka.

Czym powinien charakteryzować się dobry plecak?

Dopasowanie plecaka jest rzeczą niebagatelnej wagi i od tego powinniśmy zacząć. Nie wolno nam tego zaniedbać, gdyż to akcesorium będzie prawdopodobnie naszym towarzyszem dłuższy czas, a zatem musi być dobrze dobrane, dostosowane do różnych naszych potrzeb.

Długość tułowia

Jeśli kupujemy plecak przez internet i nie mamy okazji go przymierzyć, w wyborze może nam pomóc znajomość długości tułowia przyszłego właściciela. W opisach plecaków powinny znaleźć się informacje dla jakiego przedziału długości tułowia potencjalnego użytkownika plecak jest przeznaczony. Sześciolatek z plecakiem dla dorosłego człowieka wyglądałby żałośnie i przede wszystkim nie byłoby to dla dziecka ani zdrowe, ani bezpieczne.

Obwód pasa

Innym ważnym parametrem jest długość pasa biodrowego plecaka. Większość pasów ma możliwość regulacji długości, dzięki czemu można bez większych problemów dopasować je do swoich potrzeb. Pamiętajmy, że zapinając pas powinniśmy czuć się komfortowo, nie powinien on nas uciskać, ani nieprzyjemnie ocierać, a jednocześnie nie może być zbyt luźny, bo przecież jest dodatkowym wsparciem odciążającym plecy.

dzieko z plecakiem szkolnym

Rodzice powinni także zwrócić uwagę na inne parametry techniczne. Dobry plecak powinien posiadać specjalnie wyprofilowane, wygodne szelki, których długość będzie można regulować, dzięki czemu plecak da się niemal idealnie dopasować do sylwetki dziecka.

Musimy dobrze przemyśleć wybór – w końcu nasza pociecha będzie codziennie nosić do szkoły nie byle jakie ciężary, warto więc przede wszystkim skupić się na tym, by dany plecak był dobrze skonstruowany i by nie obciążał pleców użytkownika. Tanie plecaki z Chin bywają usztywniane kartonem lub tekturą, które niedostatecznie zabezpieczają plecy dziecka. Dobrej jakości plecak posiada usztywnienie wykonane z solidniejszego materiału np. pianki poliuretanowej.

kolorowe plecaki szkolne

Firma fotoransfer.pl stara się dostarczać dobrej jakości plecaki szkolne. Dodatkowo oferuje możliwość wykonania nadruku personalizującego ze zdjęciem, wybraną przez Klienta grafiką, napisem. Nadruk jest trwały, a tak wyróżniony plecak staje się unikalny i łatwo rozpoznawalny wśród innych podobnych w szkole.