Koniec wcale nie musi być smutny

Jeszcze chwilę, i całe grono nauczycielskie wraz ze swoimi uczniami zakończy kolejny rok szkolny i rozpocznie długo wyczekiwane wakacje. I pomimo zaczynającego się wtedy okresu czystego lenistwa i faktu że chyba wszyscy uczniowie od kilku miesięcy wypatrywali tego dnia, na pewno większość z nich (a może i wszyscy?) chcą tego ostatniego dnia szkoły podarować coś swojemu ulubionemu nauczycielowi.

Wręczenie bukietu kwiatów jest jednym z piękniejszych gestów, ale niestety kwiaty mają to do siebie, że z czasem więdną. Dlatego kolejną myślą, jest chęć wręczenia czegoś, co wychowawca będzie mógł zachować na dłużej, i co za każdym razem będzie przypominało mu o Jego ulubionej grupie uczniów.

Biały kubek gotowy do naniesienia nadruku

I tutaj wchodzi na scenę kubek….cały na biało. No przynajmniej w początkowej fazie. Kubek z wymyślonym nadrukiem będzie idealną pamiątką, którą będzie można podarować nauczycielowi na koniec roku. Wasza wspólna ulubiona fraza, śmieszny tekst, wypowiedziany na początku roku, który przyjął się i kroczył z Wami przez semestr lub dwa.

Aby kubek nie czuł się samotny, można znaleźć mu kompana. Wybór jest dość spory. Zaczynając od drobiazgu jakim jest chociażby brelok do kluczy, poprzez torbę zakupową, na aluminiowym foto-panelu z naniesionym Waszym wspólnym klasowym zdjęciem kończąc.

Taka pamiątka z pewnością każdego nauczyciela będzie w stanie chwycić za serce, i zapamięta zarówno tą chwilę, jak i ten podarunek na wiele lat.