O sublimacji słów kilka…

sublimacja

Skoro tu jesteś, pewnie zastanawiasz się, czym jest sublimacja – przypomnijmy sobie troszkę wiadomości ze szkoły – to przemiana substancji ze stanu stałego w stan gazowy, z pominięciem stanu pośredniego – stanu ciekłego. Proces odwrotny to resublimacja. Wykorzystano te zjawiska do lokowania barwników w zadrukowywanych materiałach.

Druk (w przestrzeni CMYK) wykonywany jest specjalnie do tego przeznaczonymi atramentami na papierze transferowym, po czym z pomocą wysokiego ciśnienia i temperatury nanoszony jest na przedmiot pokryty lakierem poliestrowym. Każdy rodzaj nadruku wymaga precyzyjnego ustawienia ciśnienia, temperatury i czasu.

W ten sposób w Fototransferze wykonujemy nadruki na specjalnie do tego przeznaczonych kubkach, blachach aluminiowych, koszulkach i innych tkaninach poliestrowych.

To tyle z podstaw. Przejdźmy do konkretów, czyli zalet sublimacji.
Po pierwsze – trwałość – na pewno wiesz, że wiele metod nadruku jest nietrwałych. Druk ściera się i już nawet po pierwszym praniu produkty tracą swój piękny wygląd. Tu jest inaczej – nadruk pozostaje nienaruszony. Może spróbujesz go zetrzeć? To nie takie proste…

kolor cmyk sublimacja

Więcej zalet? Nie ma problemu – nadruk sublimacyjny jest odporny na warunki atmosferyczne. Wysoka temperatura, mróz, śnieg, deszcz – nie są straszne nadrukom wykonanym tą metodą.

Ponadprzeciętna jakość – dzięki metodzie sublimacji uzyskujemy wyraziste kolory, głębię i detale – to ważne, gdy chcemy nadrukować na produktach dobrej jakości zdjęcia.

W Fototransferze wykonujemy głównie nadruki na gadżetach przeznaczonych do sublimacji. W naszej ofercie znajdują się zarówno małe, poręczne gadżety (magnesy, breloczki, podkładki pod kubek), wszelkiego rodzaju kubki (kubki białe, kubki kolorowe, kufle, kubki stalowe, kubki szklane), akcesoria dla dzieci (plecaki, maskotki, puzzle) jak i większe produkty dekoracyjne, takie jak prestiżowe foto-panele ChromaLuxe.

Oprócz wykorzystywanej przez nas metody sublimacji, do nadruku w Fototransferze używamy również zupełnie innej metody i maszyny do niej przeznaczonej. Zajrzyj, aby dowiedzieć się więcej o druku cyfrowym.