Czy jesteśmy gotowi na zmiany?

Jesteśmy obecnie w stanie bardziej niż kiedykolwiek dostrzec jak szkodliwy wpływ na środowisko ma człowiek. Wystarczy rozejrzeć się wokół siebie: wysoka emisja dwutlenku węgla, dziury ozonowe, wymieranie wielu gatunków zwierząt, wycinanie tropikalnych lasów, globalne ocieplenie. Pacyficzna plama odpadów dryfująca po Oceanie, swoją wielkością pięciokrotnie przewyższa powierzchnię Polski. Fundacja WWF donosi: „Do tej pory myśleliśmy, że wyhamowanie globalnego ocieplenia na poziomie 2°C jest bezpieczną dla ludzkości granicą, przy której udałoby się uniknąć najgorszych zagrożeń. Od roku 2018 wiemy, że tak nie jest. Jak twierdzi ONZ ,,mamy 12 lat, by zapobiec katastrofie”. Nawet jeśli uda nam się zahamować wzrost temperatury do 1,5°C, to ryzyko związane z długotrwałymi, nieodwracalnymi zmianami, takimi jak utrata niektórych ekosystemów czy nasilenie występowania zjawisk ekstremalnych, i tak się podniesie. Musimy zawalczyć o przyszłość dla nas i kolejnych pokoleń.”

Czy to są wiadomości, z którymi możemy spać spokojnie?

Nie jesteśmy w stanie zapanować nad ogromną ilością plastiku.

Na każdym z nas spoczywa odpowiedzialność związana z dbaniem o środowisko i nie możemy ignorować ostrzeżeń, którymi jesteśmy bombardowani. Warto zacząć od drobnych kroczków i zmierzać ku tym większym. Z pewnością pomoże nam to zachować czyste sumienie i być fair w stosunku do naszej planety Ziemi, bo jeżeli my o nią nie zadbamy, to nikt inny tego nie zrobi.

Nasz sklep internetowy chce pomóc naszemu środowisku i prezentuje linię produktów ekologicznych. Zadbaliśmy o to, żeby były one wykonane z naturalnych tworzyw, które łatwo poddać procesowi recyklingu. Poza tym są niezwykle przyjemne w użytkowaniu i przydatne w życiu codziennym. Warto szukać zastępstw dla nieekologicznych przedmiotów i otaczać się tymi, które przyczynią się do poprawy jakości naszego życia na Ziemi.

Jesteśmy przekonani o tym, że nawet najmniejszy gest, taki jak segregowanie odpadów czy otaczanie się naturalnymi produktami ma ogromny wpływ na nasze środowisko i jest w stanie zmienić obecną sytuację na lepszą.

W ciągu ostatnich 50 lat populacja dzikich zwierząt zmniejszyła się o 58%. Zatroszczmy się o to, aby nasze pokolenie nie było tym ostatnim, które widzi „w realu” te przepiękne stworzenia.