Twój pluszowy miś, jedyny taki na świecie!

Mięciutkie, puszyste, miłe w dotyku, zawsze uśmiechnięte. To pluszowe misie! Ta zabawka towarzyszy ludzkości od ponad stu lat i jest znana niemalże na całym świecie. Gdy byliśmy dziećmi, pluszowy miś pomagał przy zasypianiu, dawał poczucie bezpieczeństwa, umiał się przytulać lepiej niż niejedna lalka, a i teraz z pewnością budzi w nas ciepłe wspomnienia, kiedy na niego zerkamy. Poza tym jego obecność może stworzyć wrażenie przytulności i ciepła domowego w każdym wnętrzu i sprawić, że będziemy czuć się w nim dobrze.

Jak ten pluszak trafił na czoło list zabawek i podbił serca wszystkich małych i dużych dzieci? Według jednych źródeł Richard Steiff z niemieckiej miejscowości Giengen an der Brenz, zauroczony pluszowymi zabawkami szytymi przez jego ciotkę, ulepszył pierwotny wzór i w 1880 roku uruchomił pierwszą firmę produkującą zwierzątka z pluszu. Pluszowe misie wystawione na targach w Lipsku w 1903 roku zainteresowały Amerykanów. Wkrótce pierwsze 3000 egzemplarzy trafiło na amerykański rynek i okazało się to bardzo trafionym posunięciem.

Inne źródła donoszą, że w 1902 roku Theodore „Teddy” Roosevelt, ówczesny prezydent Stanów Zjednoczonych, wybrał się na polowanie, na którym spotkał młodego niedźwiadka. „Jego przerażenie wzbudziło takie współczucie, że sam szef rządu nakazał uwolnienie zwierzęcia. W gazecie „The Washington Post” ukazała się grafika na ten temat autorstwa Clifforda Berrymana. Stało się to inspiracją dla Morrisa Mitchoma, sklepikarza z Brooklynu, który rozpoczął produkcję pluszowych niedźwiadków, nazywając je imieniem Teddy, a przedsięwzięciu patronował ponoć sam prezydent. Tu warto wspomnieć, że polski „pluszowy miś” to dla mieszkańców zza oceanu „Teddy bear”. „

Dzień 25 listopada od 2002 roku świętuje się jako Światowy Dzień Pluszowego Misia. W związku z tym zachęcamy Państwa do prześledzenia oferty w naszym sklepie internetowym. Z pewnością obdarowanie pluszowym misiem swojego dziecka, przyjaciela albo innej bliskiej osoby z okazji tego dnia, z innej okazji albo i bez okazji, będzie dla każdego miłym wydarzeniem.

Nasze pluszowe miśki ubrane są w koszulki przeznaczone do sublimacji, co oznacza, że nikt inny na świecie nie będzie miał takiego samego. Dzięki Twojemu niepowtarzalnemu projektowi, który chętnie nadrukujemy na koszulkę misia, będzie on unikatowy i szczególnie cenny.

Dobrym pomysłem jest nadrukowanie na koszulce misia imienia Twojego dziecka, dzięki czemu pluszaka z pewnością łatwiej będzie odnaleźć w przedszkolu czy na placu zabaw.