Co powiesić na ścianie? Chromaluxe Connections.

Masz dość zwykłych zdjęć
w ramkach i gotowych, już mało oryginalnych obrazów na ścianach? Nie masz pomysłu na dekorację biura albo salonu? Nie martw się, to już nie będzie Twoim problemem. Fototransfer.pl przychodzi
z pomocą, a właściwie z foto-panelami ChromaLuxe.

Niezależnie od tego czy jest to biuro, salon, sypialnia czy jakakolwiek inna przestrzeń – dekoracja jest ważna. Przestrzenie dekorujemy na różne sposoby, zazwyczaj z pomocą mebli i kwiatów. Często pomijanym elementem, albo traktowanym z nienależytym szacunkiem, są ściany. A jak nadać ścianom taki charakter , aby współgrały z całym wnętrzem?

Możesz oczywiście wywołać zdjęcia, nawet w większych formatach, oprawić w ramki i powiesić na ścianie. Dosyć tradycyjne podejście do tematu – ale taka dekoracja pięknie sprawdza się w niejednym salonie.

Jeśli szukasz gotowych rozwiązań, świetną i pomocną stroną z inspiracjami, a zarazem sklepem internetowym jest homebook. Tu możesz też znaleźć swojego przyszłego dekoratora wnętrz. Niejednego „domowego” architekta ratowała ta strona – ekipa Fototransfer.pl też lubi homebook’a – dlatego polecamy!

Mam dla Ciebie jeszcze jedno rozwiązanie, o którym może już czytałeś we wcześniejszych postach. Amerykański produkt, coraz bardziej doceniany
w świecie fotografów i architektów wnętrz – aluminiowe panele ChromaLuxe. Jeśli się zastanawiasz, co w nich takiego niezwykłego – już spieszę z odpowiedzią.

Dostępne w dwóch powierzchniach – jako surowe aluminium (gdzie aluminium jest widoczne na wydruku) oraz aluminium z białą warstwą poliestrową, dzięki której osiągamy jakość fotograficzną bez widocznego, przebijającego materiału.

Dostępne w trzech wykończeniach błyszczące (glossy), półmatowe (semi-mat) oraz matowe (mat). Co to oznacza? W zależności od potrzeby, możesz wybrać, czy Twój panel będzie błyszczał i odbijał światło – co w rzeczywistości daje piękny efekt, czy może ma być bardziej neutralny, jak w przypadku matowych paneli. W dużej mierze to właśnie wykończenie paneli nadaje odpowiedni charakter ścianie, warto się zatem dobrze zastanowić, co chcemy osiągnąć.

Na temat właściwości foto-paneli przeczytasz w poprzednim wątku, dowiesz się tam między innymi o tym, że możesz je bez problemu myć, wycierać i dotykać. Są naprawdę odporne – sami sprawdzaliśmy.

Chciałabym Cię teraz troszkę zainspirować, pokazać możliwości wykorzystania różnego typu grafik na naszych „blachach”. Spójrzmy zatem na poniższe zdjęcia:

Kolaż Chromaluxe z nadrukiem grafitti
Pomysł na nowoczesne, ciepłe wnętrze dla wielbicieli sztuki ulicznej. Aluminiowe panele fotograficzne z powłoką mat wpisują się idealnie w klimat tego pomieszczenia.

W powyżej prezentowanym salonie, pomimo, że ściany są wręcz cukierkowe, dzięki odpowiednio dobranym zdjęciom na panelach możemy dodać lekkiego „pazura” wnętrzu. Grafitti wykorzystane w tej aranżacji pobudzają wyobraźnię, nawiązują do stylu muzycznego, a co najważniejsze – przyciągają wzrok. Wykorzystano tutaj wykończenie matowe, które najmniej odbija światło, zachowując przy tym maksymalną teksturę sfotografowanego grafitti.

Kolaż Chromaluxe w przestrzeni dziennej
Zjawiskowy kolaż ChromaLuxe Connections w nowoczesnym wakacyjnym apartamencie. W aranżacji tego wnętrza wykorzystano aluminiowe panele z powłoką glossy (błysk).

Ten okazałych wymiarów kolaż idealnie wpasował się w charakter pomieszczenia – zdjęcie kamieni na panelach o błyszczącym wykończeniu, stworzyło tętniącą życiem główną dekorację części dziennej mieszkania, kojarzącą się z dominującym w tym miejscu żywiołem – wodą.

Kolaż ChromaLuxe w sypialni
ChromaLuxe Connections w sypialni. Aranżacja z wykorzystaniem półmatowych paneli aluminiowych.

Artystyczne, klimatyczne zdjęcie idealnie sprawdzi się we wnętrzach sypialni, gdzie potrzebujemy odrobinę wyciszenia po całym dniu, a jednocześnie pobudzenia zmysłów i wyobraźni. Wykorzystanie półmatowych paneli idealnie sprawdza się w tym pomieszczeniu – światło dzienne wpada z boku, dzięki czemu panele nie odbijają światła.

Kolaż ChromaLuxe w pokoju młodzieżowym
Pokój nastolatka albo wielbiciela muzyki? Panele ChromaLuxe to idealne rozwiązanie do utrzymania rockowego klimatu w pokoju.

Urządzanie pokoju dorastającego dziecka to nie lada wyzwanie. Dla młodych rockmanów mamy przygotowaną powyższą inspirację. Błyszczące panele aluminiowe, idealna biel kontrastująca z czarnymi napisami i zdjęciami B&W. Klimat przenoszący młodego ducha w świat muzyki, ideałów i siły do walki – to dekoracja, o której mógłby pomarzyć niejeden nastolatek.

Kolaż ChromaLuxe w ciemniejszych przestrzeniach
Ciemna kolorystyka pokoju idealnie współgra z dynamiką zdjęcia na kolażu ChromaLuxe.

Czy to jest salon singla? Nie wiem, ale na pewno nowoczesne wnętrza to nie tylko białe ściany. W tych ciemniejszych przestrzeniach idealnie sprawdzają się foto-panele o wykończeniu błyszczącym. Dodadzą blasku ścianom, wprowadzą nieco lekkiej dynamiki i tym samym życia. Taka dekoracja na pewno przykuje wzrok naszych gości, a nam doda komfortu podczas spędzania wolnego czasu w domu.

Kolaż ChromaLuxe Connections ze zdjęć rodzinnych
Rodzinne zdjęcia w salonie tworzą kolaż pełen radosnych wspomnień. Wszystko wykonane na białych aluminiowych panelach w połysku.

Ostatni z kolaży to zdjęcia rodzinne zebrane tematycznie w całość. Kolaż z rodzinnymi zdjęciami na pięknie wykończonych blachach to ciekawy pomysł na ściany w salonie, sypialni, holu i jadalni.

Jak widzisz, kolaże mogą mieć przeróżny format, kształt i wykończenie – tu ogranicza nas tylko wyobraźnia… i oczywiście rozmiar ściany. Jeśli poszukujesz większej dawki inspiracji, zapraszam na stronę producenta paneli ChromaLuxe, albo na nasz profil na facebooku. Znajdziesz tam wiele inspirujących zdjęć z aranżacji, z wystaw artystów z całego świata oraz ciekawostek i nowości produktowych.