Panele MDF ChromaLuxe – co to takiego?

Sublimacyjne panele fotograficzne wysokiej rozdzielczości dostępne w wielu kształtach, rozmiarach, powierzchniach i wykończeniach – tak w wielkim skrócie możemy wytłumaczyć czym są foto-panele ChromaLuxe. Produkowane są w USA, a Euroland jest ich oficjalnym polskim dystrybutorem.

Jeśli teraz zastanawiasz się, czym jest sublimacja – wejdź na ten wątek – na pewno się nie rozczarujesz. 

Wróćmy do tematu paneli. W trakcie procesu sublimacji wysokiej jakości zdjęcia, które nam wcześniej wysyłasz, nanoszone są pod wysokim ciśnieniem i w odpowiedniej temperaturze na pokryte specjalną powłoką panele aluminiowe, panele Hardboard, płyty drewnopodobne MDF, laminaty fenolowe albo naturalne drewno.

Dzięki szerokiej gamie produktów i możliwości skrojenia dowolnych wymiarów, nasze produkty przekształcą każdy obraz w tętniącą życiem dekorację domu, biura, restauracji, hotelu a nawet… ścieżek zdrowia. 

Chromaluxe Connection-kolaż ChromaLuxe-foto-panele
Kolaż wykonany na panelach aluminiowych ChromaLuxe.

Panele mają bardzo szerokie zastosowanie zarówno we wnętrzach, jak i na zewnątrz. W zależności od docelowego zastosowania dzielimy je na standardowe panele wewnętrzne oraz panele zewnętrzne (EXT). Nasi Klienci to nie tylko fotograficy, ale również architekci, projektanci wnętrz i… producenci mebli. Z uwagi na wysoką odporność naszych foto-paneli aluminiowych na czynniki zewnętrzne, produkty znajdują częste zastosowanie w dość nietypowych realizacjach, jak chociażby w branży paliwowej albo… pogrzebowej.

Jako ciekawostkę, dodam, że produkty ChromaLuxe, zgodnie z badaniami przeprowadzonymi przez Wilhelm Imaging Research, uważane są za najtrwalsze panele na świecie – ich trwałość oszacowano na ponad 60 lat, co daje lepszy wynik niż uzyskują standardowe odbitki na papierze srebrowym. Fabryka Universal Woods, gdzie wykonywane są produkty gotowe do zadruku, pracuje w systemie jakości ISO 9001:2015. W trosce o najwyższą jakość wszystkie produkty są pod stałą kontrolą w trakcie całego procesu produkcji. 

Właściwości aluminiowych paneli ChromaLuxe
Właściwości paneli aluminiowych ChromaLuxe.

Nadruki wykonywane są na wielu twardych powierzchniach ChromaLuxe – aluminium, MDF, hardboard, drewno naturalne i fenolowe. Zajrzyj na stronę by zapoznać się z wszystkimi dostępnymi produktami ChromaLuxe. Na tej stronie dowiesz się więcej o możliwościach oraz możesz obejrzeć dotychczasowe realizacje.