Panele MDF – co to jest?

Na pewno nie raz słyszałeś o płytach MDF – pewnie kojarzą Ci się z materiałami wykorzystywanymi do produkcji mebli. Czym zatem są panele MDF? W największym skrócie – panele MDF to nic innego, jak bardziej ozdobna, typowo dekoracyjna wersja płyt MDF MR… A teraz troszeczkę szerzej 🙂 

Co to jest płyta MDF MR? MDF (Medium Density Fibreboard) to średniej gęstości materiał z włókien drzewnych, przy czym MR oznacza, że materiał ten jest wilgocioodporny. 

Właściwości foto-paneli MDF

Panele MDF z naszej oferty produkowane są przez amerykańską markę ChromaLuxe, specjalizującą się w produkcji artykułów z podłożem sublimacyjnym. Tym, co je wyróżnia spośród tysięcy produktów drewnopochodnych, jest możliwość ich zadruku w jakości wręcz fotograficznej. Dzięki przenoszeniu zdjęć i grafik za pomocą sublimacji, kolory zachowują wyrazistość, kontrast i jaskrawość. Odporność na wilgoć, umiarkowane warunki pogodowe, środki czystości i zadrapania to kolejne cechy przemawiające za produktami tej marki. Foto-panele MDF są świetnym rozwiązaniem we wnętrzach barów, restauracji, kawiarni i hoteli. Nie wiesz co powiesić na ścianie w salonie, w kuchni albo w pokoju dziecka? Proponujemy panele ścienne  MDF z własną grafiką lub zdjęciem. 

Jeśli miałeś już okazję czytać poprzednie wpisy na naszym blogu, zapewne wiesz, że opisywane tu produkty wykorzystujemy na co dzień w naszym biurze, kuchni, a nawet w toalecie – stawiamy na jakość, a Ty?

W jakich rozmiarach dostępne są panele MDF?

Tak jak w przypadku wielu produktów marki ChromaLuxe, panele MDF dostępne są w różnych wariantach. Możesz wybrać grubość płyty – tak jak w przypadku standardowych płyt MDF – cieńsza o grubości 15,8 mm, grubsza – 19 mm. Dodatkowo możesz zdecydować, czy nadruk na płycie ma być mocno błyszczący, czy wolisz bardziej stonowaną, lekko błyszczącą powierzchnię. Wszystkie standardowe ścienne panele MDF mają czarną krawędź. Warto o tym pamiętać przy wyborze zdjęcia!

płyta mdf jako front meblowy

Czy wiesz że płyty MDF marki Chromaluxe to nie tylko panele ścienne? W naszej ofercie znajdziesz również blaty stołowe tej marki. Standardowo dostępne są w dwóch kształtach – okrągłym i kwadratowym, bez zaokrąglonych rogów. Ale.. jeśli potrzebujesz zaokrągleń – też to ogarniemy w ramach projektu indywidualnego. 

blat z płyty MDF

Co więcej, jeśli potrzebujesz innych kształtów wyciętych z płyty – bardzo dobrze trafiłeś. Nasz park maszynowy pozwala na wykonywanie dowolnych kształtów zarówno z płyt MDF jak i paneli aluminiowych. Są to produkty niestandardowe, podlegające oddzielnej wycenie, ale my baaardzo lubimy nowe wyzwania! 🙂